BEDEVAART HEILIGE CHRISTIANA DIKKELVENNE (25 juli 2021)

Op zondagnamiddag 25 juli 2021 om 15 uur ging de jaarlijkse bedevaartsviering ter ere van de H. Christiana aan de kapel te Dikkelvenne door.

Viering Heilige Christiana. © Christine Piens.

Of de viering al dan niet zou kunnen doorgaan aan de kapel was twijfelachtig gezien het wisselvallig weer maar plots begon de zon in al haar glorie te schijnen. Door die zalige zonnestralen waren er zelfs meer gelovigen dan vorig jaar. Het domein van de H. Christiana was de place-to-be. Naast de mooie teksten en de samen gebeden litanie opgedragen aan Christiana werd de viering opgeluisterd met stemmige liederen. Daarna was er gelegenheid om de relikwie te vereren. Het buitenaltaar en de beeltenis van de heilige Christiana waren mooi versierd met kleurrijke bloemen. De Christianakapel zelf was keurig gepoetst en de nieuwe verlichting maakte dat het meer dan in orde was. Een sfeervolle bedevaartsviering als je het mij vraagt. Na de viering kon iedereen genieten van een verfrissend dorstlessertje aangeboden door de familie Leyman. Een speciaal dankwoordje aan eenieder die dit mooie gebeuren heeft helpen realiseren en ook dank aan alle aanwezigen.

Viering Heilige Christiana. © Christine Piens.

Ach, we nemen zoveel moois mee van dit samenzijn. Voor herhaling vatbaar?  Geen twijfel aan…enne tot volgend jaar!